Menu

Plakaty – rodzaje i papier

2 kwietnia 2014 - Plakaty - rodzaje i papier

plakat na zamówienie
Wzór dostępny w sklepie internetowym picassi.pl

Plakaty – jako dekoracja pustej ściany – znane są od dawna. Od jakiegoś czasu wracają jednak do łask. Wcześniej kojarzone jako zdjęcia idoli, teraz powracają w znacznie atrakcyjniejszej formie.

Plakaty, czyli co?

Najprościej rzecz ujmując, plakaty na najtańsza a zarazem najprostsze rozwiązanie, jeśli chodzi o drukowanie wybranej fotografii. Na takim plakacie może znaleźć się dowolny motyw, który oprawiony w antyramę daje niezwykle estetyczny efekt wizualny.

Jaki papier wykorzystywany jest do plakatów?

Chcąc mieć pewność, że plakaty będą wyróżniały się doskonałą jakością, warto postawić na papier satynowy. Charakteryzuje się wysoką gramatura (200g/m2), a przy tym jest półmatowy. Te parametry sprawiają, że drukowane fotografie posiadają najwyższą jakość każdego – najmniejszego nawet szczegółu na zdjęciu.

Warto wiedzieć, że niektóre firmy decydują się na drukowaniu plakatów na papierze fotograficznym błyszczącym. Nie zawsze jest to jednak dobre rozwiązanie, szczególnie jeśli planujesz powiesić go w pomieszczeniu o dużym nasłonecznieniu. W tym przypadku promienie słoneczne będą się od niego odbijały (jeśli jeszcze oprawisz go w szklaną ramę), co może utrudnić patrzenie na obraz.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress