Menu

Plakaty ze zdjęć – jakie zdjęcie wybrać i jak je przygotować?

2 kwietnia 2014 - Plakaty ze zdjęć - jakie zdjęcie wybrać i jak je przygotować?

plakaty na ścianę
Wzór dostępny w sklepie internetowym picassi.pl

Nie ma łatwiejszego sposobu na dekorację ściany, jak plakaty. Obecnie można je wydrukować z każdego właściwie zdjęcia. Wystarczy przesłać odpowiednią fotografię i … gotowe. Jeśli więc interesują Cię plakaty ze zdjęć, sprawdź jaka fotografia będzie najlepsza i jak ją przygotować.

Wysoka rozdzielczość

Najważniejszą kwestią jest wysoka rozdzielczość fotografii, która zagwarantuje, że plakaty ze zdjęć będą charakteryzowały się wysoką jakością. Najlepiej, jeśli załączysz zdjęcie wykonane dobrym aparatem bądź skorzystasz z gotowej – ogólnodostępnej bazy zdjęć. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zamówienie nawet największych plakatów ze zdjęć nie będzie stanowić żadnych problemów.

Uważa się, że minimalna rozdzielczość zdjęcia powinna wynosić 96 dpi.

Pamiętaj o wykadrowaniu

Istotne znaczenie ma również wykadrowanie fotografii do odpowiedniego formatu. Nie jest problemem, by dokonać tego samodzielnie – istnieje wiele darmowych programów, za pomocą których można to zrobić. Ale można to zlecić wykonawcom zlecenia – podejmują się tego bezpłatnie.

Jaki format zdjęcia?

W zasadzie nie ma to żadnego znaczenia. Fotografia może być przesłana zarówno w formacie .jpg, czy .tif, jak również .pdf.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress