Menu

Plakaty ze zdjęć na zamówienie

27 stycznia 2017 - Kolekcja Plakatów - Tematy

plakat ze zdjeciaCzasami pomieszczenia wydają się być smutne i ponure, wszystkie ściany są pomalowane w jednym, przygnębiającym kolorze i przydałaby się im mocna odmiana. Nie oznacza to jednak remontu lub pomalowania ścian na jasne i radosne kolory.

Dokonując znacznie mniejszych zmian można odmienić pokój. Wystarczy wykorzystać plakaty i udekorować ścianę. Dostępne są przeróżne plakaty, również w bardzo rozmaitej kolorystyce. Jeden plakat umieszczony na ścianie może bardzo ożywić pokój i sprawić, że chętnie będziemy w nim przebywać. Indywidualiści mogą sami zaprojektować plakat ze zdjęć. Wystarczy wybrać zdjęcie, a plakat zostanie wykonany na zamówienie.

Plakaty wykonywane mogą być na papierze fotograficznym i jest to najtańsza opcja, bo w zależności od wielkości kosztują od kliku do kilkuset złotych. Również dostępną opcją są plakaty ze zdjęć za szkłem akrylowym. Ich zaletą jest brak konieczności dodatkowego obramowania oraz uzyskanie dużej głębi obrazu. Jednak są droższe od plakatów drukowanych na papierze fotograficznym – ich cena kształtuje się w zależności od rozmiaru od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Wykorzystanie plakatów ze zdjęć na zamówienie jest ciekawym i stosunkowo niedrogim sposobem na ożywienie bądź odmianę wnętrza. Plakaty wykonywane na zamówienie stają się coraz bardziej popularne, coraz chętniej sięgamy po tego typu elementy aranżacji wnętrz. Rozmiary plakatów są różne, największą różnorodnością charakteryzują się plakaty na papierze fotograficznym, gdyż dostępne są w rozmiarach od 20×30 cm do 100×140 cm. Natomiast w przypadku plakatów za szkłem akrylowym najmniejszy rozmiar to również 20×30 cm, jednak maksymalnie plakat może wynosić 50×75 cm.

Kiedy, zdecydujemy się już na zamówienie plakatu, musimy przygotować odpowiednie zdjęcia. Jeśli chcemy ożywić pomieszczenie, wykorzystujmy zdjęcia barwne, w ciepłych kolorach. Zimne kolory zdjęć mogą jeszcze bardziej spotęgować spostrzeganie przez nas ponurego wnętrza.

Aby plakaty ze zdjęć spełniały nasze oczekiwania, musimy wybrać zdjęcia wyraźne, ostre o wysokiej rozdzielczości. Zdjęcia o niskiej rozdzielczości nie zagwarantują oczekiwanego efektu, ponieważ przy powiększeniu zdjęcia może stać się ono nieostre. Przy wykonywaniu zdjęć z myślą o wydrukowaniu plakatu należy używać wysokiej rozdzielczości aparatów lub korzystając z bazy zdjęć, wybierać tylko te o naprawdę dobrej rozdzielczości. Przyjmuje się, że minimalna rozdzielczość zdjęć powinna wynosić 96 dpi. Wysoka rozdzielczość zdjęć gwarantuje uzyskanie pożądanego efektu.

Zdjęcie powinno być odpowiednio wykadrowane, dostosowane do przewidywanego rozmiaru wydruku. Kadrowanie bez problemu wykonamy samodzielnie, ponieważ nie wymaga żadnych zaawansowanych programów – wystarczą proste, ogólnodostępne programy do obróbki zdjęć. Jednak możemy również poprosić o wykadrowanie zdjęcia przy składaniu zamówienia na plakat, zazwyczaj wykonywane jest ono bezpłatnie. Format zdjęcia nie ma większego znaczenia, plakaty drukowane są w wszystkich formatach graficznych .jpg lub .tiff, niekiedy fotografia może być przesłana do druku nawet jako plik .pdf.

Plakaty ze zdjęć na zamówienie mogą również stanowić oryginalny prezent, aczkolwiek trafiony, tylko musimy wybrać odpowiednie zdjęcie. Z wykorzystaniem plakatów ze zdjęć możemy dokonać znacznych zmian aranżacji wnętrza. Niejednokrotnie wystarczy plakat niewielkich rozmiarów, aby wprowadzić duże zmiany. Odpowiednia kolorystyka plakatu może mocno ożywić wnętrze i uczynić go przytulniejszym, dzięki czemu chętniej będziemy spędzać w nim czas.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress